Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4

Książka Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4 ze strony www.taniaksiazka.pl opowiada o trudach związanych z życiem w mafii oraz o walce o władze, jaka nieustannie toczy się w tych kręgach. Z drugiej strony jest to jednak historia rodzącej się miłości, nie jest to proste uczucie, ponieważ i realia, w jakich się rodzi, nie są zwyczajne. Czytelnik w tej książce znajdzie nie jedną, ale aż dwie walki. Jedną o przewodzenie w rodzinie mafijnej a drugą o utrzymanie ukochanych osób jak najbliżej i zapewnienie im bezpieczeństwa.

Bracia Vedetti. Marcello

Życie Marcello już od najmłodszych lat wymagało od niego bycia ‘twardym’. Jako syn mafijnego bossa Enrica nie mógł sobie nigdy pozwolić na zbytnią wrażliwość oraz uczuciowo. Dodatkowo głęboko w nim siedzi nienawiść, ponieważ nigdy nie został uznany za pełnoprawnego członka rodziny. Gdziekolwiek się pojawi, budzi respekt, wynikający ze strachu, jego surowy wygląd oraz blizna na twarzy i szyi idealnie współgrają z chłodnym spojrzeniem. Na Sycylii znany jest jako Conciatore, czyli Grabarz, podobno ksywka ta wzięła się z tego, że podczas tortur ściąga skórę z wrogów. Marcello od lat ma tylko jeden cel, przejąć władze w rodzinie. Nie interesują go żadne romanse, nie ma na to chęci ani czasu. Do momentu. Pewnego dnia poznaje śliczną dziewczynę z Polski-Polę.

O Poli można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że dąży do stabilnego związku. Takie relacje jej nie interesują, angażuje się wyłącznie w krótkie romanse mające zapewnić jej chwilową rozrywkę. Właśnie dlatego zaczyna uwodzić niebezpiecznego mafioza Marcello, gdy jednak dowiaduje się, kim on jest, decyduje się wycofać. Jest już jednak za późno, mafioza poznał już jej słaby punkt. Proponuje jej pomoc w założenie domu mody „Jackdaw” oraz w stworzeniu marki odzieżowej na skalę europejską. Z jednej strony Pola czuje strach, jednak od zawsze ciągnęło ją w kierunku luksusu i władzy.

On-pewny siebie, zaborczy i niebezpieczny samotnik, który za wszelką cenę dąży do osiągnięcia celu. Ona-wolna dusza, która nad wszystko ceni sobie wolność oraz możliwość decydowania o swoim losie. Czy pomimo tak wielu przeciwności losu związek tej dwójki ma szanse?